Lemoniada zimowa

lemoniada

Tak, tak, wiem, że jest zima. A lemoniada kojarzy się raczej z ciepłymi, a może nawet gorącymi dniami i latem. Ale za oknami pogoda wiosenna. Do tego ta, zimowa lemoniada powstała w „sezonie na cytrusy” w ciepłych krajach, czyli właśnie zimą 😉 Prosta, szybka, orzeźwiająca i zdrowa.

Zimowa lemoniada. Cytrusowe zdrowie.

Wiem co pomyślicie. Lemoniada jest letnim napojem! Tak, zgadza się. Ale patrząc za okno można śmiało chwilami powiedzieć: ładną wiosnę, mamy tej zimy 😉 Orzeźwienie nie musi być tylko latem. Poza tym, to teraz jest „najwyższy sezon” na cytrusy, więc dlaczego z tego nie korzystać? Bajecznie prosta i mocno orzeźwiająca rzecz.

Kwaśne, słodkie, musujące zdrowie.

Daj swojemu organizmowi dawkę orzeźwienia, np. po wysiłku fizycznym i mocną dawkę witaminy C. Ta prosta mieszanka wody gazowanej i naturalnego i świeżo wyciśniętego soku z cytrusów doda energii i zdrowia. Możesz użyć dodatkowo cytryny lub innych owoców dla lepszego smaku. Bardziej kwaśna będzie lemoniada, gdy dodasz cytrynę lub limonkę. Słodszy będzie napój, gdy dodasz pomelo.

Jak przygotować pyszny lemoniadowy orzeźwiasz?

Czas przygotowania: 3 minuty

Porcje: zależy od tego, jak bardzo chce się pić? 1 – 3 osób.

Składniki:

  • pół litra wody gazowanej
  • 1 pomarańcza
  • 1 grejpfrut

Zrób lemoniadową bryzę.

  1. Do dzbanka lub naczynia o pojemności ok 1 l wlej wodę.
  2. Pomarańcz i grejpfruta umyj, przetnij na pół i wyciśnij za pomocą wyciskarki z nich sok. Dolej go do wody i wymieszaj.

Smacznego!

Piękne zdjęcia: Marlena Jastrzębska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *