Czekoladowa owsianka w afrykańskim stylu

Czekoladowa owsianka

Uwielbiam owsiankę, bo jest zdrowa i pyyyyycha w każdym wydaniu. Ponieważ moja przyjaciółka przywiozła mi nasiona baobabu (!!!) z Zanzibaru, to tym razem owsianka jest w iście afrykańskim stylu! A nawet „zanzibarskim” 😉 Do tego był banan, kilka daktyli, nerkowce i blanszowane migdały! Czekoladowa owsianka z dodatkami jest idealna na jesienne i zimowe śniadania.

Czekoladowa owsianka na jesienne i zimowe śniadania.

Dla mnie owsianka na ciepło, to najlepszy poranny rozgrzewacz jesienią, zimą, a nawet wczesną wiosną! A z czekoladą przyrządzam ją, gdy najdzie mnie ochota na coś słodkiego. Dni są coraz krótsze i szare, więc trzeba się jakoś pocieszyć 😉 Owsiankę można zrobić na miliooooooooon sposobów. Jest dobra praktycznie ze wszystkim i pasuje do wszystkiego. Ja jednak wciąż nie mogę przekonać się do niej w słonym wydaniu…próbowałam i niestety. Zazwyczaj robię ją na samej wodzie. Czasem na mleku kokosowym lub owsianym. Zaczynałam jeść owsiankę jak byłam nastolatką. Jadłam ją wyłącznie z cukrem, więc taką, bardzo podstawową, też dobrze wspominam. Po prostu lubię jej smak.

Owsianka w afrykańskim, a właściwie dokładnie zanzibarskim klimacie.

Dostałam od mojej przyjaciółki, która właśnie wróciła z Zanzibaru, pyszne nasiona baobabu. Są nie tylko ciekawe w smaku, ale także bardzo zdrowe! To tak zwane superfoods! Dlaczego? Ubuyu, bo tak nazywa się je w Swahili, to nasiona baobabu pokryte różnymi dodatkami, cukrem, wanilią, cynamonem. Mają w sobie niezwykłą moc owoców cytrusowych. Zawierają bardzo duże ilości witaminy C i antyoksydantów. Dobrze smakują na surowo jako cukierki, ale możesz je też gotować, piec. Ja mój cukierkowy prezent dodałam do owsianki i wspaniale skomponował się słodko – kwaskowy smak z owsianką i resztą dodatków. Mhhh…Zanzibar…no i się rozmarzyłam!

Dodam tylko, że wspaniałym, wizualnym uzupełnieniem całości jest miseczka, którą również dostałam od ważnej dla mnie i wspierającej mnie w wyczynach kulinarnych, osoby! Dzięki Aga! <3

Jak dzięki owsiance przenieść się na rajską wyspę?

Czas przygotowania: 10 minut (razem z gotowaniem owsianki)

Porcje: 1

Przygotuj sobie zanzibarski raj w środku jesieni.

Składniki:

  • 3 duże, kopiaste łyżki owsianki (moja była bezglutenowa, ekspresowa)
  • 2 kostki ciemnej czekolady (no dobra, dałam 3 ;))
  • pół banana
  • 3 daktyle
  • nerkowce
  • blanszowane migdały
  • kilka Ubuyu

Jak zgotować sobie rajską owsiankę?

  1. Owsiankę zalej wodą w garnuszku, tak by ją pokryła i jeszcze trochę. Do gotującej się na wolnym ogniu owsianki wrzuć czekoladę. Miszaj, gotując ok. 3 minut.
  2. W tym czasie przekrój pół banana na pół wzdłuż i przygotuj resztę składników.
  3. Przełóż owsiankę do miseczki i wyłóż owoce i orzechy.

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *