Biesiada – celebruj codzienność

Biesiada - celebruj codzienność

Spędzaj czas z ludźmi, którzy są ci bliscy, ale także nieznani oraz ze samym sobą. Biesiada – celebruj codzienność.

Biesiada – celebruj codzienność

fot. Marlena Jastrzębska


Jedną z tajemnic szczęśliwego życia, są nieustanne maleńkie uczty” –Iris Murdoch

Rodzina, przyjaciele, a nawet nowo poznani ludzie + dobre jedzenie = piękny czas

Jak zapytam każdego z was, czy spędzacie czas z rodziną i przyjaciółmi, to każdy z pewnością odpowiecie, że tak. Jak zapytam, czy wspólnie jecie posiłki, to też powiecie – oczywiście! Należy pamiętać, że ważna jest też jakość i czas poświęcony bliskim, a dobre jedzenie tylko podwyższa wartość i podkreśla wartość naszych relacji. Istotnym jest by umieć się cieszyć z każdej chwili i celebrować każdy moment z bliskimi, a nawet z nowo poznanymi ludźmi.W dzisiejszym, zabieganym świecie często zapominamy lub tłumaczymy się sami przed sobą, że nie mamy czasu spotkać się z ludźmi oraz dobrze i powoli zjeść wspólny posiłek. Warto na to zwrócić uwagę. Celebrujcie wspólny czas i dobre jedzenie. Znajdźcie czas nie tylko na duże spotkania rodzinne czy z przyjaciółmi, ale także znajdźcie go na co dzień, na „małe uczty”.

Na co dzień i od święta – celebruj codzienność

Pamiętajcie o ludziach i tak samo o dobrych posiłkach, nie tylko w wielkie święta czy raz w tygodniu. Nie „odbębniajcie” spotkań. Czasem dobrze jest też zadzwonić od tak i wpaść do kogoś w domowym ciastem, albo świeżo zrobionymi przetworami. Rzadko to teraz robimy. Wszystko planujemy, bo wciąż brakuje nam czasu. A może by tak czasem zmienić „plan”. Przełamać się i zadzwonić do kogoś z kim się poróżniliśmy lub bardzo dawno nie rozmawialiśmy. Nie szukaj wymówek dla szybkiego życia, bo szkoda na nie czasu.

Dobre jedzenie smakuje jeszcze bardziej w towarzystwie

Kiedy tylko możesz, celebruj posiłki. Najlepiej oczywiście smakują w towarzystwie. Rozłóż stół, wystaw na niego co masz i od czasu do czasu zaproś kilka osób do siebie lub idźcie do ulubionej knajpki. Nie jedz w biegu, powoli delektuj się posiłkami i staraj się robić to z ludźmi. A jeżeli jesteś nawet sam, to też celebruj ze samym sobą. Jeżeli nie masz z kim wyjść, to pamiętaj, zawsze możesz „zabrać siebie samego na randkę”, czyli sprawić sobie przyjemność i wyjść gdzieś, zjeść coś dobrego. W końcu przecież to z „sobą samym” będziemy do końca życia. To pewne, więc traktujmy dobrze i dbajmy o siebie tak, jak byśmy dbali o najlepszego przyjaciela.

Piękne zdjęcia, podczas jednej ze wspaniałych sesji i biesiad „pokoleniowych”, wykonała Marlena Jastrzębska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *